Nieuws

Minister Schauvliege bezoekt Basisschool Molenveld (Denderhoutem) als voorbeeld voor 'Pimp je speelplaats'

Toegevoegd op01 februari 2016

Joke Schauvliege, Vlaams minister van Omgeving, Natuur en landbouw, lanceerde vorige week in basisschool Molenveld in Denderhoutem ‘Pimp je speelplaats’. De school werd als voorbeeld gekozen over hoe een goed project
er uit kan zien.

Het project van de Vlaamse overheid, in samenwerking met privépartners Cera, GoodPlanet en KBC, wil meer groene speelplaatsen realiseren op school. Schauvliege investeert 125.000 euro in het project.

Basisschool Molenveld in Denderhoutem plantte in 2000 liefst 2.000 bomen en bracht vorig jaar ook groene elementen aan. Zo heeft de school een palenparcours, buitenklas, moestuin, insectenhotel, vogelspeelnest en
wilgenhutten. “Ik ben sterk onder de indruk van wat jullie hier allemaal gedaan hebben”, aldus minister Schauvliege. “Wij gaan opnieuw meedoen”, bevestigde directeur Lieve Welleman. “Ons team, de leerlingen en het oudercomité
steken er veel energie in om onze schoolomgeving nog groener te maken. We merken dat ouders onze school kiezen voor de groene omgeving.”

Basisschool Molenveld in Denderhoutem werkt nog aan een muziekwand en plant een
picknickweide en een auditorium buiten. Scholen kunnen vanaf maandag 1 februari voor het project terecht op www.pimpjespeelplaats.be.

Nieuwsbrief

Schrijf in op onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van actua & events!